Navigace: Výživa
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

V této sekci bych rád popsal způsob krmení svých papoušků:

 

Voda - Samozřejmostí je každodenní výměna. Do vody přidávám přípravky Acidomid E a Avimit střídavě každý týden. Acidomid působí jako prevence bakteriálních onemocnění. Avimit je přípravek, který papouščí organismus dotuje pořebnými vitamíny a aminokyselinami.

 

Zrní - Pro menší papoušky si směs míchám sám a to z: bílé proso, žluté proso, zelené proso, lesknice, kardi, oves, bílá slunečnice, pohanka. Pro větší papoušky používám směs od firmy Deli Nature, do které přídávám menší množství prosa a lesknice, nebot se mi zdá být trochu tučnější.

Na Nakličování používám směs od téže firmy. Touto směsí krmím australské papoušky od března do září, u Alexandrů od listopadu do května. Praktikuji to tak, že směs namočím na 24 hodin, mezi tím ji dvakrát až třikrát properu nechám vykapat, tak krmím jako namočené. Za dalších 24 hodin je směs naklíčená. 

 

Vaječná míchanice - Vaječnou míchanici si vyrábím sám, a to z natvrdo uvařených vajec, nastrouhané mrkve, strouhanky a ovesných vloček. Toto je základ, dokterého přidávám, to co je právě k dispozici - vařená rýže, různé trávy. Z vitaminových přípravků přidávám do míchanice Nutrimix.

 

Ovoce a zelenina - Preferuji ovoce a zeleninu vypěstovanou na zahrádce, kde není postříkána chemickými přípravky. Podávám jablka, hrušky, rybízy, angrešt, třešně, švestky, mrkev, salát. Z exotických pak podávám granátová jablka, po kterých se můžou ptáci doslova utlouct.

 

Papouškům také pravidelně podávám klasy senegalského prosa, pro "přilepšení" potom piškoty, burské ořechy a pro střední papoušky i ořechy vlašské.

 

Samozřejmě je dále v každé voliéře pro menší papoušky písek na trávení od firmy Versele Laga a sépiová kost. Velcí papoušci mají ve voliéře minerální blok Loro Parque od stejné firmy jako písek..